Telesis Xtools Raporlama Yazılımı
Telesis Xtools Raporlama Yazılımı

Xtools, kolay kullanımı olan, santralın ürettiği çağrı kayıt CMDR ve otomatik ses kayıtlarının indirilmesi ve detaylı raporlandırılmasını yapan ve sinyalleşme analizörü özelliği olan bir programdır. Xtools Telesis PX24 xr6, PX24 mr7PX24 nr7 ve X1 r5 model santralarla ve Stillink sinyal çeviriciler ile uyumludur.

Xtools programı ile belli bir tarih aralığında çağrı kayıt ve ses kayıt raporları alabilme, giden-gelen çağrıların detaylarını görme, istenilen bir çağrı kaydıyla ilişkili varsa ses kaydını dinleme, ekrana getirilen kayıtların grafik analizlerini görme, abonelere isim, departman, bölüm tanımlama gibi pek çok gelişmiş raporlama yapılabilir. Xymphony ürettiği çağrı kayıt (CMDR) bilgilerini TCP/IP protokolu üzerinden transfer eder bu sebeple CMDR bilgileri herhangi bir lokasyondan Xtools aracılığı ile alınabilir.

PX24 xr6, PX24 mr7, PX24 nr6 ve X1 r5 santrallarının 100 saat ses kayıt DVR donanımı vardır. Analog Ya da sayısal set kullanıcıları kendi yaptıkları görüşmeleri kaydedebilir ve XCOM aracılığı ile kendi PC lerine yapılan ses kayıtlarını indirebilirler. Ote yandan PX24 ve X1R5 santrallarında istenen portların görüşmeleri otomatik olarak görüşme yapıldığı sürece kayıt edilebilir ve Xtools aracılığı ile ses kayıtları PC’ye indirebilir.

DİĞER HABERLER