Etimesgut Karel Servisi
Etimesgut Karel Servisi

Teknoloji geliştikçe haberleşme sistemleri de aynı hızla gelişim göstermektedir. Telefon santralleri denilen sistem 1986 yılında Karel markası ile tanınmaya başlandı. Bu markadan öncede bu tarz sistemler olsa da şuanda en çok bilinen ve en çok kullanılan marka Karel olmaktadır. Santral telefon sistemleri konusunda 32 yıllık bir tecrübeye sahiptirler. Personellere oldukça fazla önem vermekte olup son derece bilgili ve ilgili kişiler yetiştirmektedirler. Ankara ili içerinde neredeyse bütün içleler de Karel şubesi bulunmaktadır. Bu şubelerden biriside Etimesgut Karel Servisi olarak geçmektedir.
Telefon Santralleri Hangi Amaçla Kullanılır?
Telefon santralleri genellikle firmalar tarafından kullanılmaktadır. Firma içi ve dışı görüşmelerin çok daha ucuz olmasını sağlamaktadır. Ayrıca firma içerisinde ücretsiz görüşme imkânı sağlamaktadır. Sadece gerekli kodları tuşlayarak firma içerisinde bütün ofisler ile iletişim kurulabilmektedir. Kısaca santral sistemleri bu iletişimleri ucuz ve hızlı bir şekilde yapılmasına olanak sağlamaktadır. Ayrıca çağrı bekletme, çağrı yönlendirme, telesekretere bağlama ve gelen giden aramaları otomatik olarak yönlendirme gibi farklı imkânlarda sunmaktadır.
Santral çeşitleri üçe ayrılmaktadır. Bunlar analog santraller, İp santraller ve dijital santraller olarak ayrılmaktadır. Etimesgut Karel servisi bu santral çeşitleri hakkında oldukça ileri seviye bilgilere sahip olup, aralarında tercih yapmanız gerektiğinde sizler için en uygun ve gerekli tercihleri sunmaktadır.
Santral Çeşitleri Arasındaki Farklar
Santral çeşitleri üçe ayrılmaktadır. Her birinin farklı özellikleri ve kullanım alanları olmaktadır. Kullanım amacına ve firma büyüklüğüne bağlı olarak farklı tercihlerde bulunma imkânları vardır.
Analog santraller ilk piyasaya çıkan santral çeşididir. Genellikle aramaları yönlendirme ve bekletme gibi özellikleri bulunmaktadır. Eskiye göre biraz daha gelişmiş bir yapıya sahiptirler. Eskiden geliştirilmeye pek müsait değillerdi ve özellikler eklenemezdi. Fakat günümüzde farklı tercihler ve özellikler ile analog santral kurulumları gerçekleştirilebilmektedir. Fiyatı diğer santral çeşitlerine göre daha maliyetlidir.
İp santraller çok daha gelişmiş ve hızlı bir teknolojiye sahiptir. İnternet ağını kullanarak işlem yapmaktadır. Bu sistem için geliştirilmiş özel yazılım tabanları vardır. Görüntülü konuşma, sesli mesaj bırakma, faks gönderme gibi özelliklerin yanında uzaktan farklı cihazlar ile ofise bağlanma imkânı bile sunmaktadır. Oldukça ilgi çekici ve teknolojik özellikleri bulunan İp telefon santralleri, analog santrallere göre daha az maliyetli ve çok daha ileri teknolojiye sahiptir.
Dijital telefon santralleri ise çoğunlukla kurum içi haberleşme sistemleri için kullanılır. Personeller ve yöneticiler bu santral çeşidi ile kaliteli ve kullanımı kolay bir iletişim ağına sahip olurlar. En önemli özelliği ise çok iyi kalitede ses akışı sağlamasıdır.
Etimesgut Karel servisi, Ankara bölgesinde yer alan deneyimli bir şubedir. Bu şubeden merak ettiğiniz her şeyi öğrenebilir ayrıca firma veya kurumlarınız için fiyat alabilirsiniz. Yaptırmakta kararlı olduğunuzda inceleme ve analiz için yetkili kişiler yaptıracağınız yeri analiz ederek sizlere net bir fiyat sunarlar.

DİĞER HABERLER