Batıkent Karel Servisi
Batıkent Karel Servisi

Orta ve büyük ölçekli firmalar, firma içinde ve dışında birbirleri ile veya dış hatlar için telefon santral sistemlerini kullanmaktadırlar. Bu sistemler, ucuz maliyetli ve görüşmelerin ücretsiz olduğundan dolayı tercih edilmektedir. Uzun yıllardır firmalar bu santral sistemlerini kullanarak oldukça tasarruf etmektedirler. Ayrıca ilk çıkan analog santraller teknolojinin gelişmesi ile diğer telefon santrallerine göre biraz geride kalmıştır. Analog santraller eski tarz bir sistem olduğundan kurulumu daha maliyetli ve zor olmaktadır. Buna alternatif olarak daha düşük maliyetli ve daha çok imkân sunan İp telefon santralleri kullanılmaktadır. Telefon santrali denildiğinde akla gelen ilk marka olan Karel servisi bu konularda uzmanlaşmıştır. Bu markanın Ankara bölgesinde birçok şubesi bulunmaktadır. Batıkent Karel servisi bu şubelerden birisidir. Bölgesinde bulunan birçok firma ile çalışma yapmakta ve müşterilerini son derece memnun etmektedir.
Telefon Santrali Nedir ve Nasıl Kullanılır?
Telefon santralleri kablolar ile veya network ile telefonların birbirlerine bağlanmasını ayrıca bu sayede firma içinde ve dışında görüşmelerin çok daha ucuz maliyetle yapılmasını sağlar. Analog santrallerde telefonlar kablolar ile birbirleri ile bağlanırken İp santrallerde asıl yük network yani internettedir. İp tabanlı geliştirilmiş yazılımlar ile iletişim imkânı sunar.
Batıkent Karel servisi firmalar için hangi santral servisi uygun olursa o alana yönelmekte ve o santral servisinin önerisini yapmaktadır. Tabi bu durumda müşterinin isteği de önemlidir. Genellikle küçük ve orta yapılı işletmelerde analog telefon santralleri kullanılabilmektedir. Fakat bu sistem İp tabanlı sisteme göre daha maliyetli olduğundan işletmeler için öncelikle yeni teknoloji olan ve gelişmeye çok daha müsait olan İp tabanlı sistemler önerilmektedir.
Telefon santrallerinin kullanımı oldukça basittir. Kurulumda her telefon için bir alan kodu belirlenmektedir. Bu alan kodları telefonlara özeldir. Aramak istediğiniz ofisin telefonuna ait olan alan kodunu tuşlayarak saniyeler içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz. Dış hatlar içinde telefon numarasını arayarak iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca İp telefon santralleri içinde dosya transferi, faks ve görüntülü konuşma gibi özellikler bulunduğundan, bu özellikleri kullanmak en başta biraz zor olabilir. Zamanla ise bunlara da alışarak çok kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. Santral cihazları tamamen kullanıcı odaklı üretildiğinden oldukça basit ve kullanışlı ara yüzüne sahip olmaktadırlar.
Ankara’da yer alan Batıkent Karel servisi, firmalar için oldukça iyi hizmet vermektedir. Bu hizmetleri görmek ve yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi almak için bu şubeyi ziyaret edip bilgili personeller ile görüşme imkânı sağlayabilirsiniz. Bu şekilde hem aklınızdaki soruları siler hem de firmanız için en uygun ürünü seçip fiyat alabilirsiniz. Alacağınız telefon santrali çeşidi ve firmanızın büyüklüğü fiyat konusuna etki etmektedir. Büyük ölçekli firmalar için en iyi santral İp telefon santrali olmaktadır. Kurulumu çok daha kısa sürede halledilip, gözü rahatsız edecek kablo ve çirkin görüntülere yer verilmemektedir.

DİĞER HABERLER