Ümitköy Güvenlik Kamera Sistemleri
Ümitköy Güvenlik Kamera Sistemleri

Güvenlik kamera sistemleri tarafından elde edilen görüntüler, hem size hem de emniyet güçlerine karşılaşabileceğiniz olumsuz sorunlar yada suçlar karşısında büyük bir kanıt olarak hayatınızın güvende tutulmasına yardımcı olan sistemlerdir.Etrafınızda doğabilecek bir bireyin bile bazen anlaşmazlıklarına düştüğü komşusu ile arasında ki sorunu çözerken size minnettar kalacaklardır.Doğru ve adil kararlar almanıza yardımcı olabilir. Ailenizde, çalışanlarınız arasında veya bir müşteriniz ile servis personeliniz arasındaki problemleri gözlemleyebilir ve problem içeren bir durumu şeffaf bir şekilde çözmenize şüphe duyduğunuz olayları çözümlemenize yardımcı olma hususunda oldukça etkili bir güvenlik sistemidir. Düşünsenize gözünüz günde dinlenmeye ihtiyaç duyduğu anlarda veya o an ihtiyaç duyulan ortamda olmasanız bile sizin için izleyen asla yalan söylemeyen gözlerinizin olmasını kim istemez.Ümitköy Güvenlik kamera sistemleri teknik destek, bakım onarım ve tamir yanı sıra sizlere kurulum ve montajı hususunda hizmet verebilmekteyiz.

 

Sesli Güvenlik kamerası

İnsanların eylemlerini ve sözlerini izlemeniz gerektiğinde veya bir etkinlik sırasında kameraların stratejik yerlerde kurulu olması ortamlardaki sesleri dinlemeniz adına etkili ve avantajlı olur. Modern güvenlik kameraları sadece yüksek kaliteli video özellikleriyle değil aynı zamanda ses ile de donatılmıştır. Kusursuz sesle birleştirilmiş net görüntüler, bir dizi olayı kaydetmekte hiç olmadığı kadar verimli olmalarını sağlar.Bu özellikle, görgü tanığının belirli bir önemli ayrıntıyı unutmuş olabileceği veya gerçekte neyin gerçekleştiğinin doğru bir şekilde açıklanmasını sağlamakta güçlük çektiği yasal bir durum meydana gelmeden bu senaryo ile karşılaşmadan çözüme ulaşmakta yararlıdır. Bir güvenlik kamerasıyla yasal süreçleri hiç uğraşmadan direkt olarak çözüme götürebileceğinizi unutmayın.

 

Güvenlik Kameraları Nasıl Çalışır?

Evden çıkarken hiç hafif bir endişe hissi duyuyor musunuz ? Kapıyı kilitledikten sonra geriye bakıp, korkarak bakışlarınızı evinizden veya iş yerinden ayırmak istemiyor musunuz? İsteğe bağlı olarak arabanıza gitmek yerine, nihayetinde arabınızın ne durumda olduğunu ve onu her an gözlemlemek ve neler olup bittiğini görmek mi istiyorsunuz ? Bunlar için cam’a çıkıp aracınıza veya herhangi bir mülke bakmanıza gerek yok, hatta evinizden çıkıp giderken neler olup bittiği konusunda kendinizi meraktan bitab etmeye hiç gerek yok. Bu aşamada siz gözlememek istediğiniz yere sadece güvenlik kamera sistemleri kurarak neler olup bittiğini her nerede olursanız olun anında mobil telefonunuz ile görüntüleyebilir ve canlı olarak izleyebilirsiniz. Günümüz teknolojisinde sıradan gibi gözüksede aslında insanlık için büyük bir güvenlik hizmetidir. Araştırmalara göre güvenlik kamerası sistemleri kurulu olan bölgelerde suç oranı %30’a kadar indirgenmiştir. Bu önceki araştırmalara oranla inanılmaz bir rakam.

 

Maalesef, güvenlikten endişe edenler için, aynı anda iki yerde olmak mümkün değildir. Markete gidip bir alışveriş yapamıyor veya şehir dışına bir gezi yapamıyoruz.Evimizin her köşesinde acaba neler olup bittiğini merak ettiren akıl almaz sorular dolu tam olarak herşeyi bilmek istiyoruz. Güvenlik ve kilit sistemleri aşılabiliyor olduğundan bire bir görüntülemek kadar güven verici bir duygu olamaz.

Sizi bu aşamada uzaktayken neler olduğunu görebilmek inanın, güvenlik kameraları sayesinde gerçekten sinirlerinizi sakinleştirmeye büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Canlı izleme, birçok farklı sebepten dolayı bir alandaki ve etrafındaki aktiviteyi izlemenizi veya kaydetmeniz hayatınıza büyük bir avantaj ve güven katar. Örneğin, ebeveynler uyuyan bir çocuğa göz kulak olmak ve beşikten tehlikeli bir şekilde düşme riskini azaltmak için her an onu gözlemlemek dahi isteyebildiğinden güvenlik kamera sistemleri kurmuşlardır. Daha geniş düşünecek olursak evin etrafındaki güvenlik kamerası sistemi olması neler olup bittiğini o an ve daha sonrası için izlemeniz konusunda size büyük bir rahatlama sağlar, ön kapıya yaklaşan insanları görebilir ve hatta zorla girmeye çalışan bir suçluya bile bir rastlayıp önleyip yakalanmasını sağlayabilirsiniz.

 

Çok çeşitli güvenlik kameraları mevcut. Bazıları geniş ve açık alanlar içinde ve suçluların bir eve yada iş yerine yaklaşmalarını engellemeye olanak sağlarken, diğerleri küçük ve görünüşte gizli kalmayı amaçlar. Evinizde veya çevresinde bir tür video gözetim sistemi kurmayı düşünüyorsanız, başlamadan önce kendinize sormanız gereken birçok soru var. Dışarıdaki farklı güvenlik kameraları ve belirli durumlar için hangi sistemlerin en iyisi olduğunu öğrenmek için CPM İletişim olarak sizlere Rehberlik etmek görevimizdir.

 

Bütçenizi bir güvenlik kamerası sitemenin kurulması adına ayırıp değerlendirmeden önce neleri gözlemleyeceksiniz ve gözlem için nelere ihtiyaç duyacaksınız bunları belirlemeniz gerekmektedir. Kurulacak Kamera sayısı sanırım ilk düşündüğünüz şeydir. Evinizdeki veya iş yerindeki bir odaya yada alana mı odaklanacaksınız, yoksa evinizin her farklı noktalarında farklı gözlermi olmasını istiyorsunuz iş yerinizde bir değil birden çok alanamı sahip olmak istiyorsunuz bunları belirlemeliyiz. Kullanılıcak kameralar ortamlara göre değişkenlik göstermektedir dış mekan izlemek istiyorsanız buna göre kameralar tercih etmelisiniz. Güvenlik kameralarınında dış etkenlerden korunması gereken durumlardan kaçınmak adına size en uygun yönlendirme yapılması tarafımızca mevcuttur. Sistem belirlendikten sonra ise geriye kalan kurulum ve montaj sonrası doğabilecek teknik destek sorunlarına nasıl çözüm sunabileceğimizdir.

 

Kamera kurulumları genellikle aynı gün kurulabilen duruma göre ve sistemin büyüklüğüne göre maximum 5 6 güne çıkabilen süreçtir. Bu süreçte size vereceğimiz destek ile kurulumun en sağlıklı yapılması açısından birlikte istişareler yapıp doğru yolda ilerlemek en yakın olan güvenlik açıklarını önlememiz adına sürekli iletişim halinde olmamız sizin adınıza ve vereceğimiz hizmetin kalitesi adına önemli ölçüde rol oynar. Kurulum bittikden sonra sizlere verilicek son eğitim sistemin kontrolü ve iyileştirilebilirliği adına bizden alacağınız teknik destekden oluşmaktadır.

 

Peki siz artık güvenlik kamerası seçimi ve kurulumu için hazırmısınız ? CPM İletişim güvenlik kamera sistemleri olarak pek çok alanda ve mekanda hizmetlerimiz ile müşterilerimize çözüm odaklı yaklaşımlarımızı sizlerlede buluşturmak istiyor ve güvenli günler diliyoruz.

DİĞER HABERLER