Çankaya Güvenlik Kamera Sistemleri
Çankaya Güvenlik Kamera Sistemleri

Evinize kuracağınız kamera güvenlik sisteminin bu geçirdiğimiz güvensiz ortam döneminde evinizde etrafında neler olup bittiği hakkında eviniz ve ailenizin güvenliği açısından harika bir karar aynı zamanda çocuklarınızın güvenliğine iyi bir yatırımdır.Güvenlik kamera sistemleri ailenizin ve yakınlarınızın daha huzurlu ve güven ortamında yaşaması adına yapılabilecek bireysel olarak aldığınız en doğru ve etkili güvenlik sistemidir. Bugün evinizin önüne park ettiğiniz aracınızın bile başına siz uyurken neler gelmiş olduğunu izleyebileceğiniz evinizde olmasanız bile ortamı gözlemleyebileceğiniz modern teknolojinin en uç noktalarına geldiğimiz sistemlerimiz ile sizlere güven ve huzur ortama sağlamaktan mutluluk duyarız.Çankaya güvenlik kamera sistemleri teknik destek, bakım onarım ve tamir yanı sıra sizlere kurulum ve montajı hususunda hizmet verebilmekteyiz.

 

Güvenlik sistemi kameralarına genel bakış ?

Genel bakışımız şu şekilde olabilir mevcut farklı firma olmayan dışarılarda satılan kameralar hakkında ucuz olduğu kadar kurulum ve aktivasyon sonrası iletişim desteğinin ne kadar olabileceğini düşünüp tamamen kurumsal firmalardan hizmet almayı tercih etmeliyiz.

 

Güvenlik Kameralarında Nelere Bakılmalı?

Güvenlik kamerası sistemleri Kapalı ve dış mekan olmak üzere 2 ye ayrılır kendi araladında ise gizli veya dijital ortam şeklinde değişkenlik gösterebilirler.Her teknolojik alet ve güvenlik sistemleri gibi yaşadığınız ortama bakılarak,güvenlik eksiklerinizi karşılayacak ve bu aşamada tercihiniz de şu iki büyük etkene dikkat edilmeli bir dış ortam kamerası seçecek iseniz ortam faktörleri olan rüzgar,yağmur ve kar’a dayanıklı olmasına özen gösterilmeli.Eğer iç ortam kamerası seçecek olursanız kameraların görüntü çözünürlüğü harici tercih etmeniz gereken tüm unsurları biz sizlere ihtiyacınız doğrultusunda yardımcı olmak adına bilgilendirmelerimizi yapacağız.

 

Görüş alanı ve uygulama methodu

Kameraların büyük çoğunluğunda görüş alanı 90 dereceden 140 dereceye kadar değişmektedir. Görüntülemeleri  yakalayarak arka bahçenizide bu görüntülenecek alana dahil etmeniz veya çok büyük bir odanız yada salonunuz var gözlemlemek istiyorsanız her zaman tek kamera tercihinden uzak durup bütün kör noktalara odaklanıp kendinizi güvende  tutmak istiyorsanız, tüm alanı daha iyi izlemek için daha geniş bir görüş alanı sağlayan kameralara sahip olmalısınız. Yalnızca ön kapı veya giriş yolunu izlemek istiyorsanız, daha sonra ihtiyacınız olan daha dar bir görüş kamerası fiyat performans açısından da bütceleri zorlamadan sizlere olacaktır.

 

Güvenlik kamerası Gece görüşü desteği

Çoğu güvenlik kamerası gece görüşü seçeneğini sunar. Ancak 7/24 izleme  ve hd kalite gece kayıtları istiyorsanız bu malesef kalitesiz düşük çözünürlüklü kameralar ile mümkün değildir. Kırsal alanlarda veya gece hayvanlarının dolaştığı herhangi bir yerde yaşayan, tilki, sansar gibi yaşayan insanlar ve besi hayvancılığı yapan yetiştiriciler için de çok faydalıdır. Aynı Zamanda bazı kamera sistemleri güvenlik özelliklerinde ses çıkarabilen sistemler bulundurmaktadır buda geçmiş tecrübelerimizden artık korunak gerektiren bölgelere korkuluk yerine bu tarz sistemler ile direk uyarıcı ve caydırıcı güvenlik sistemi kurmayı kendimizi veya hayvanlarımızı kırsal ortamlarda daha güvenli yetiştirebileceğimiz ortamlar sunmaktadır.

 

Güvenlik Kamera seçimlerinde Kayıt cihazı seçmenin önemi

Pek çoğumuzun evinde ya hd veya 4k TV’ler ve monitörler mevcut bu durum aslında harika ancak bu netlikde görüntüler elde edibilecek sistemlere ulaşmak için çok iyi bilgilendirilmeniz ve bütçenizi çarçur etmemeniz gerekmektedir. Kamera sistemlerinin elde edeceği görüntü kayıtları çözünürlükleri günler düşünüldüğünde kayıt kalitenize oranla doğru orantıda izleme cihazını düşünmekten ziyade depolama alanını düşünmeniz yararınıza olacakdır.Kayıt seviyesi çok fazla bant genişliği ve depolama alanı kaplıyor olduğundan. Güvenlik kameralarındaki çözünürlük aralığı genellikle daha iyi ayrıntı için 480p ila 1080p arasındadır.Ve bunları harici monitör alma ihtiyacı duymadan çoğumuz evlerimizde izleyebiliriz.

 

Güvenlik kamerası Depolama alanları

Çoğu kameranın ek bir depolama alanına ihtiyacı vardır, böylece herhangi bir olay yaşanması sırasında algılama  ve kaydetme olayı güvenlik kamerası üreticisi veya sistem kurucu firması tarafından sağlanan bir kayıt cihazına yada dijital ortam olan bir bulut depolama platformuna kaydedilir ve saklanır. Kayıtların büyüklüğü birkaç gigabayt ila 100 gigabayt arasında olabilir.

 

Güvenlik kamerasına Güç kaynağı ve enerji sağlanması

Kurulum aşamsında güvenlik kamera sisteminizi doğrudan bir elektrik hattına bağlamak, kameralarınızı elektrik kabloları uzatması duymadan herhangi bir yere yerleştirmenize  ve görüntü almanıza olanak sağlar. Pille çalışan güvenlik kameralarının kurulumu daha kolaydır ve istediğiniz yere yerleştirmeleri oldukça pratiklik sağlar, ancak sık sık pil değişimi gerekebilir. Prizlere takılabilen kameralı sabit bir güç kaynağını en çok tercih edilenler arasında görebilirsiniz, ancak bir prize yakın yerleştirilmeleri gerekir ve güç kabloları gözü rahatsız edici olabilir.

 

Güvenlik kamerası Kurulum sonrası teknik destek hizmeti

Tercih edebileceğiniz en üst düzey Modern güvenlik sistemi bilgisayarınızda veya telefonunuzda kullanabileceğiniz uygulamalar ile birlikte gelir. Kameraları uygulamanıza bağlamak ,kamera ile akıllı telefonunuzu birlikte senkronize etmek ve size sorun olması durumunda sistemin bildirim gönderebileceği gibi sizde her ortamda sorunları gözetebilir teknik desteğe ihtiyaç duyduğunuz anlarda ekibimizden destek alabilirsiniz.

 

ncel Kalmak

CPM İletişim olarak Türkiye’nin Teknoloji Platformu” olarak edindiğimiz kimliğe yakışır şekilde çıktığımız bu yolda güçlü dağıtım ağımız ve katma değerli iş modellerimizle rekabet gücünü her daim kollayan geniş bilgi birikimimiz sayesinde Nihai tüketicilere hizmet ve yüksek kalitemizden ödün vermeden başta elektronik güvenlik sistemleri olmak üzere tüm teknolojik ürünleri en yenilikçi halleriyle sizlere sunmaya hazırız.

 

Bu, güvenlik kameraları sistemini kurmanın en büyük ve en belirgin özelliği hayatımıza sağlayacağı güven duygusu ve gerçek huzur ortamını sağlayan Yerleştirildiklerinde, insanlar üzerindeki etkilerini neredeyse anında görülebilen sistemler adına firmamız tarafından en doğru ve garantili şekilde kurulum sağlanması için sizlerin hizmetinizdeyiz. Her yerleştirilmiş kamera, paha biçilmez bir güvenlik duygusu hissetmenizin sebebidir. Güvenli günler dileriz.

DİĞER HABERLER